Domov Články Moja pochvala patrí obchodu Tesco

Moja pochvala patrí obchodu Tesco

autor: hitjezdravozit 16. januára 2016
Moja pochvala patrí obchodu Tesco

Dnes som sa rozhodla opísať svoje pozitívne skúsenosti so sieťou predajní Tesco.

Tým, ktorí čítate môj blog prvý krát sa však na začiatok trošku predstavím.
Už pár mesiacov trpím potravinovými alergiami, ktoré nepekne obmedzujú môj život. Jedná sa konkrétne o histamínovú intoleranciu (ďalej iba HIT) a akúsi formu intolerancie mlieka (nemám alergiu, ani intoleranciu laktózy, len ho proste nekonzumujem lebo mi nerobí dobre).
V skratke ide o to, že som sa musela naučiť stravovať úplne inak ako doteraz a svoj jedálniček zmeniť o 180 stupňov. Často kupujem potraviny, ktoré som pred tým nekupovala, ba dokonca niektoré ani nepoznala. A tu sa dostávam k podstate môjho dnešného článku.

Zo začiatku vyzerali moje nákupy veľmi rozpačito. Aby som dostala všetky potraviny, ktoré potrebujem, musím navštíviť niekoľko obchodov, keďže v jednom nemajú toto, v druhom zase tamto. V Tescu však dostať takmer všetko…

Takto vyzeral môj včerajší nákup v predajni Tesco:

pre Tesco m.jpg

Bezmliečne produkty

Obzvlášť ma teší špeciálna výžíva, ktorú Tesco ponúka. Sú to bezlepkové, bezlaktózové, diabetické a bio produkty. A tie veru nemá k dispozícii každý bežný reťazec.

Ja z nich najviac využívam tie bezmliečne a tak ani v mojom včerajšom nákupe nesmeli chýbať vynikajúce Alpro produkty. Kým som nemala výrobník, mandľové mlieko som používala takmer denne pri svojich raňajkách, ryžovú smotanu zas do varenia či pečenia.
Čučoriedkové jogurty som si kúpila prvý krát a musím priznať, že sa na ne veľmi teším. Skúsenosť mám zatiaľ iba s bielym jogurtom, ktorý je oproti klasickým kravským bielym jogurtom oveľa sladší a so sójovými dezertami, ktoré sa proste nadajú nemilovať. 🙂 Najčastejšie si kupujem vanilkový, keďže pri HIT čokoláda nie je najvhodnejšia, no ochutnala som už aj tmavý čokoládový. Tieto dezerty sú podľa mňa lepšie ako ktorékoľvek iné bežné mliečne (a ochutnala som ich veru veľa)! Najviac som si však obľúbila Alpro marhuľový a i keď sú sójové, raz za čas si ich doprajem bez problémov.
1983186 (1)

Bezlepkové produkty

Ďalšie, možno nie úplne bežné produkty nachádzajúce sa na obrázku, patria k bezlepkovým. Boli to kukuričné tyčinky; bezlepkový, bio vanilkový puding; pšenové guľky, sezamová tyčinka, či pohánka. S tými sa človek prevažne stretne tiež iba v bio obchodoch, i keď verím, že časom už budú bezlepkové produkty dostupné čím ďalej tým viac aj v iných supermarketoch.

Pri mojom nákupe nesmeli chýbať ani ovsené vločky a samozrejme zelenina a ovocie, kedže aj tie v zimnom období nakupujem v bežných reťazcoch, kým nefunguje náš trh. Tu by som rada vyzdvihla gaštany, z ktorých som kúpila rovno kilo, keďže ich cena bola najnižšia akú som videla v ktoromkoľvek obchode. Jedno kilo stálo neuveriteľných 2,49€/kg a boli naozaj krásne, veľké a zdravé.

Človek si možno pomyslí, že nákupy a strava sú bežné ľudské potreby a nie je dôležité im venovať toľkú pozornosť a písať o nich články. No až keď sa stretne s podobnými potravinovými problémami pochopí, čo je to radosť z dobrého nákupu. Ja totižto nemám možnosť vbehnúť do ktoréhokoľvek supermarketu a narýchlo si kúpiť, čo je presne v akcii alebo na čo mám práve chuť.

Na záver by som chcela poďakovať Tescu, že do svojich predajní zaviedlo oddelenia pre špeciálnu výživu, usiluje sa o maximálnu kvalitu a čerstvosť ovocia a zeleniny a pomohlo tak nejednému intolerantnému návštevníkovi. Ďakujeme!

Tesco

Mohlo by sa vám páčiť aj

4 komentáre

majka 28. februára 2016 o 9:54

ahoj ako hitkari nemôžeme sóju ? ! (len pred dvoma mesiacmi mi zistili hit ) .. preto sa pýtam či normálne papaš alpro sojové jogurty ?

Odpovedať
hitjezdravozit 28. februára 2016 o 10:25

Ahoj Majka. Veru, hitkárom sa sója neodporúča 🙁 Avšak ja mám aj alergiu na mliečnu bielkovinu a jogurty by mi veľmi chýbali, tak som sa rozhodla vyskúšať Alpro produkty. Tolerujem ich tak, keď to nepreháňam. Dám si raz, maximálne dva krát do týždňa. Chvalabohu doteraz som nemala žiaden problém. Iba raz som cítila miernu bolesť hlavy tesne po zjedení jogurtu, no to mohla byť aj kombinácia s nejakou inou potravinou, ktorú som už v ten deň zjedla. Preto je dôležité si zo začiatku zapisovať všetko, čo zješ, pretože jeden deň ti nemusí byť nič a iný deň ťa prekvapí reakcia, ktorá však môže mať úplne inú príčinu (kombinácia s inou potravinou, stres, choroba atď.)

Odpovedať
majka 28. februára 2016 o 13:49

Dakujem za odpoved.. mne najprv bolo povedane ze mam asi celiakiu a nakoniec “len ” hit .. a zhanam co najviac informacii..a tato stranka mi dost pomaha .. a mne tiez tieto jogurty vyhovuju … asi je to u kazdeho individualne ?! .. este ma caka vysetrenie u alergologa tak dufam ze na nic viac sa nepride ..

Odpovedať
hitjezdravozit 28. februára 2016 o 15:15

Áno, je to veľmi individuálne. Máme šťastie, že aspoň tieto jogurty tolerujeme. Som rada, že ti moja stránka pomáha a dúfam, že vyšetrenie dopadne dobre 🙂 Držím palce!

Odpovedať

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.