Domov Články Recenzia: BioAstin® – výživový doplnok aj pre histaminikov

Recenzia: BioAstin® – výživový doplnok aj pre histaminikov

autor: hitjezdravozit 6. júla 2018
Recenzia: BioAstin® - výživový doplnok aj pre histaminikov

Astaxanthin je výťažok z riasy zvanej Haematococcus pluvialis. Ide o tzv. červený prášok, prírodné karotenoidné farbivo získavané práve z tejto morskej riasy. Je prírodným doplnkom proti zápalom a zároveň disponuje silnými antioxidančnými účinkami. Okrem toho podporuje zrak, pohybovú činnosť a pomáha chrániť pokožku pred UV žiarením.


Prečo Astaxanthin?

Keď ma oslovili vyskúšať tento doplnok, zaváhala som, no predsa len som si povedala, že sa po ňom aspoň trochu “rozhliadnem” a zistím, aké má benefity a či ho náhodou nespájajú aj s HIT. Dobre som urobila, pretože okrem toho, že je jedným z najsilnejších antioxidantov, zmienky o ňom som našla napríklad aj u Alison Vickery, nutričnej špecialistky zaoberajúcej sa s HIT, ktorá ho tak isto zaradila medzi svoje doplnky stravy. Avšak odporúčam tak urobiť až po tom, čo ste si úspešne prešli eliminačnou diétou, vyliečili svoje črevo a nastavili vhodný jedálniček. Nečakajte zázraky z jednej “pilulky”. Tak ako ani quercetin, mangosteenový prášok, zelený jačmeň či iná zelená superpotravina nespravia revolúciu pri HIT, tak ju nespraví ani astaxanthin. Ako doplnok do našej, aj tak mierne obmedzenej stravy, však poslúži.

Výhody BioAstin® Astaxanthinu


– je čisto prírodný, bez vedľajších účinkov, bez lepku, bez GMO
– zvyšuje imunitu a chráni imunitné bunky pred oxidačným stresom
– je účinný aj pri nervových či psychických ťažkostiach a vo všeobecnosti znižuje stres a napätie
– podporuje zrak a unavené oči
– zvyšuje silu, vytrvalosť a podporuje rýchlejšiu regeneráciu po športovom výkone a cvičení
– zmierňuje poškodenia pokožky vplyvom UV žiarenia (spálenie, starnutie pokožky, znamienka a škvrny), hydratuje ju a podporuje prirodzené opaľovanie

Užívanie Astaxanthinu a jeho účinky

Podľa správnosti by sa mali užívať jedna až dve kapsulky denne spolu s jedlom. Ja ho užívam už vyše troch týždňov ráno a večer.

Výrazné zmeny čo sa týka HIT som nezaznamenala (ale to som nezaznamenala ani pri quercetine, ktorí mnohí tak ospevujú). Úprimne povedané, môj stav je už dlhšiu dobu viac menej stabilizovaný a nejaký vážnejší problém sa u mňa, chvalabohu, nevyskytol už dávno. A preto som si tento doplnok nezaobstarala s vedomím, že ním idem liečiť HIT (to sa ani nedá!) ale s tým, že môjmu telu dodám zase raz nejaké nové výživné látky.
Čo som si ale od užívania astaxanthinu všimla je, že moja pokožka je skutočne krajšie opálená, pritom ja som bola vždy pomerne bledá a slniečko ma viac obchádzalo ako opaľovalo.
Ďalším pozitívom je oveľa menšia únava ako obvykle. Mám za sebou ťažšie obdobie, najmä kvôli mojim zubom múdrosti a často som sa v noci ledva vyspala. Napriek tomu som počas dňa fungovala naplno a nebola som unavená.

Záver

Cieľom tejto recenzie nebolo presviedčať vás, aby ste si tento doplnok okamžite kupovali. Viem však, že mnohokrát sa na kadejakých fórach odporúčajú doplnky pre histaminikov, ktoré ani neboli priamo histaminikmi odskúšané, v tých horších prípadoch nemajú absolútne žiadne blahodarné účinky a sú iba marketingovým ťahom.
V tomto prípade aspoň viete, že tento doplnok som sama užívala, ťažkosti som s ním nemala žiadne a dokonca ma milo prekvapili aj niektoré jeho účinky.

Zdroje:
http://alisonvickery.com.au/glutathione-reverse-your-inflammation/
https://www.superfood-eshop.sk/bioastin-astaxanthin/bioastin-astaxanthin-9.html

Mohlo by sa vám páčiť aj

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.