Domov Raw recepty Domáca mango zmrzlina

Domáca mango zmrzlina

autor: hitjezdravozit 18. júna 2019
Domáca mango zmrzlina

Vždy som uvažovala nad zmrzlinovačom a keď sa mi naskytla možnosť spolupráce s profikuchar.sk, neváhala som ani sekundu a medzi mnohými ďalšími produktmi, ktoré som si vybrala, nesmel chýbať ani on. Je tu predsa leto a som si istá, že ho poriadne využijem. Okrem toho, môj Jožko je schopný jesť zmrzlinu aj počas zimy, takže predpokldám, že u nás sa využije aj v tomto období. 😀

Bez mlieka, to je základ

Keď už som Jožka spomenula, je jasné, že sem tam kvôli nemu vyskúšam aj nejakú smotanovú verziu (možno ju potom hodím aj na blog, ak budete chcieť, keďže sladkú smotanu, mlieko či tvaroh môžu aj histaminici), no prevahu u mňa budú mať skôr vegánske zmrzky a sorbety. Veď predsa mliečna sa dá kúpiť kdekoľvek.
S tou nemliečnou je (aspoň teda mimo Bratislavy) dosť problém. Väčšinou keď sa vyberiem na zmrzku mimo Bratislavy a opýtam sa, ktorá je bezmliečna odpoveď je jahoda, citrón. Ooo výborne, presne pre histaminika. 😀 A preto na domáce zmrzliny nedám dopustiť.
Keďže v lete aj ja patrím medzi “zmrzlinofilov”, nestačilo by mi dať si zmrzku raz za mesiac keď sa dostanem do Bratislavy (pretože tam sa vďaka I Nonni Cremeria nikdy nemusím báť). Nehovorím, že v Komárne si nedám. Už aj tu totiž pár zmrzlinárov robí vegánske zmrlinky ako mango, maracuja, acai a dokonca som minule mala aj čiernu bazu. Ale predsa len, domáca je domáca, a tak môj nový parťák skúša a mieša a mieša a mieša… 😉

Aj vy by ste zmrzlinu jedli každý deň? 🙂

Domáca mango zmrzlina


Potrebujeme:
1 mango
2 banány
2 lyžičky medu (pre vegan verziu namiesto medu použite iné sladidlo)
100ml vychladeného mätového čaju

1. Ako prvý krok si pripravíme zmrzlinovač (dáme ho aspoň na 18 hodín do mrazničky).
2. Následne si uvaríme čaj z čerstvých lístkov mäty a necháme ho vychladnúť.
3. Banány aj mango ošúpeme a nakrájame. Odložíme v nádobkách do mrazničky na 3-4 hodinky (aby boli mierne zmrznuté, no nie na kameň).
4. Ovocie potom vložíme do mixéra, pridáme med a zalejeme vychladeným čajom.
5. Rozmixujeme dohladka.
6. Vytiahneme zmrzlinovač z mrazničky a vlejeme doňho zmrzlinu. Ja mám ručný zmrzlinovač značky Tescoma, takže som niekoľko minút miešala podľa návodu a na záver som už len špachtľou zmrzlinu vybrala, premiestnila do nádobky a odložila do mrazničky.


Mohlo by sa vám páčiť aj

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.