Domov Články Najšťastnejší deň v živote, ktorý neprekazí nič…ani HIT!

Najšťastnejší deň v živote, ktorý neprekazí nič…ani HIT!

autor: hitjezdravozit 1. novembra 2017
Najšťastnejší deň v živote, ktorý neprekazí nič...ani HIT!

Tak a od teraz sa už nemôžem uraziť, keď mi niekto povie pani, pretože ňou už týždeň som. 🙂

Sľúbila som, že sa podelím so svadobnými zážitkami a tak som sa rozhodla, že si pre ich zverejnenie vyberiem takýto sviatočný deň.
Samozrejme nebudem môj najšťastnejší deň v živote opisovať do detailov. Tie z vás, ktoré ste už svadbu mali určite viete, čo som asi prežívala. Nikdy som si ale nemyslela, že to môže byť až také dokonalé! 


V tomto článku by som sa skôr zamerala na to, kvôli čomu na môj blog chodíte. Pretože so svadbou veruže súvisí aj HIT.
Už mesiace som sa tešila na tento deň a keďže ja všetko prežívam asi tak desaťnásobne intenzívnejšie ako iní ľudia, oprávnene som mala obavy z toho, ako to celé dopadne. Už iba “obyčajná” rozlúčka so slobodou mi zo začiatku spôsobovala stres. Viete ako je to…nové miesto, veľkomesto, čo budem jesť… Chvalabohu mám družičky, ktoré ma poznajú a tak rozlúčka prebehla presne podľa mojich očakávaní.
Svadba je však niečo oveľa viac. Je to deň kedy sa aj tá najpokojnejšia z pokojných ocitá v strese.

S prípravami sme začali už dva dni pred svadbou, keďže som si chcela spraviť výzdobu sama a tak isto aj môj vysnený Candy bar. Boli to náročné dva dni, najmä keď sa človek zamyslí nad tým, že až potom nasleduje deň D keď treba mať najviac energie.
Rozdiel je iba v tom, že mne energiu dodáva to, keď som v neustálom pohybe. A tak tieto dva dni ubehli ako voda a bez akýchkoľvek komplikácií. Je pravda, že už v týchto dňoch som si nastavila tzv. extrémne nízkohistamínový jedálniček, ktorý mi ale nerobilo problém dodržiavať, keďže žalúdok spolupracoval, takže som poriadne ani nemala chuť do jedla. Samozrejme snažila som sa udržiavať v čo najlepšej forme, dodržiavať pitný režim, čo mne obvykle robí problémy a nedopustiť to, aby som nejedla vôbec. Na raňajky som mala ovsené kaše, na obed ryžu so zeleninou, na večeru chlebík s maslom alebo so šalátom a keď som pociťovala hlad niekedy pomedzi hlavnými chodmi, dala som si kukuričné sucháre alebo domáce zázvorové sušienky, ktoré som si napiekla dopredu.

Nastal deň D.
VŽDY keď mám pred sebou deň, ktorý má byť neobvyklý (vystúpenie, prednáška, dovolenka, návšteva lekára…) môj žalúdok štrajkuje a nedostanem do seba ani omrvinku. Okrem toho trávim na záchode viac času ako by bolo vhodné a asi tak na 90% to vyvrcholí migrénou. S týmto pocitom som žila týždne pred svadbou. Avšak nie v zmysle, že by sa toto všetko malo prihodiť ale tak, že tento deň mi neprekazí NIČ, ani tieto moje bežné stresové stavy!
Síce som raňajky i obed jedla v menších množstvách, ale predsa! Od rána som sa nezastavila. Kaderníčka, make-up, dokončovanie Candy baru a vonkajšej dekorácie, obliekanie, fotografovanie až nastali posledné minúty pred obradom. Sedela som v izbe sama, kým som čakala aby sa všetci zoradili, aby postupne vyšiel ženích, družičky a družbovia a na záver ja. Vtedy som si uvedomila, že viac stresu (či už negatívneho alebo pozitívneho, pretože aj ten na histamín vplýva) ako v týchto dňom som nemala ani nepamätám a ja tu sedím pokojne a ani na sekundu mi nenapapadlo, že by na mňa išli mdloby, búšenie srdca alebo že by som musela odbehnúť na záchod.
Bola som vďačná Bohu, pretože určite za tým stáli aj nejaké vyššie sily, ale hlavne som bola pyšná na seba, ako som to zvládla napriek všetkým mojim nezmyselným fóbiám, ktoré mám.

Po obrade nasledovali gratulácie, spoločné fotografovanie, prípitok, prvý tanec a konečne večera. Do toho času som už miernu bolesť hlavy pociťovala, ale bolo to iba od hladu, pretože po večeri to prešlo. Pre istotu som si ale dala aj jeden liek, aby to náhodou neprepuklo do migrény a nepokazilo nám to večer.


V deň svadby sa všetko varilo čerstvo, bez akýchkoľvek zbytočných ochucovadiel. Kuchára sme mali špičkového, ktorého sme si zavolali až z Liptovského Mikuláša. Istota je guľomet!
Po kuracom vývare som si dala kuracie prsia na prírodno, opekané zemiaky, grilovanú zeleninu a čerstvý šalát, bez paradajok.
Nasledovala svadobná torta s gaštanovým krémom a samozrejme celým večerom nás sprevádzal môj dokonalý Candy bar, na ktorý som sa tešila asi najviac. Nesmeli na ňom chýbať niektoré moje zdravé dobroty, ktoré som stihla pripraviť deň pred tým, pretože som na svadbe mala aj iných intolerantných a chcela som vyhovieť aj im (tekvicový cheesecake, maková torta, mrkvová torta) ale našli sa aj iné sladkosti napríklad makronky, klasické mini zákusky, cake pops, domáce marshmallows a podobne.
Počas celého večera som sa vyslovene neprejedala ale ani som si nič neodopierala. Mala som chuť na čokoládovú makronku? Tak som si ju dala!
Môžem teda s radosťou skonštatovať, že náš svadobný deň dopadol BEZ AKÝCHKOĽVEK ťažkostí a ja som si za týchto pár dní ani len neuvedomila, že nejaký zdravotný problém mám.


“Never forget that the most powerful force on earth is love.” 
“Nikdy nezabúdaj, že najmocnejšia zo všetkých síl na zemi je láska.”

Mohlo by sa vám páčiť aj

4 komentáre

Andrea 6. novembra 2017 o 11:31

Patrícia,

Gratulujem, bola si krásna nevesta. A gratulujem k tvojmu postoju 🙂

Andrea

Odpovedať
hitjezdravozit 6. novembra 2017 o 11:33

Ďakujem pekne Andrea 🙂

Odpovedať
Anita 7. novembra 2017 o 12:12

Je super, že ťa v tento deň ťažkosti obišli a mohla si si ho vychutnať naplno. Ja som sa tiež obávala stresu, pretože na mňa pôsobí veľmi podobne ako opisuješ a nedokážem to nijako vedome ovplyvniť, najmä to s wc, ale nič neprišlo. Asi to tak je proste zariadené, že v tento deň nás to obišlo 🙂 Bola si naozaj krásna nevesta a pokiaľ ide o oslovenie, uvidíš, že teraz až nadskočíš keď ti niekto povie slečna a budeš mať neskutočnú potrebu opraviť ho, že už si pani 😀

NITA
NEW POST

Odpovedať
hitjezdravozit 7. novembra 2017 o 12:45

Ďakujem ti Anitka 🙂 No veru, zatiaľ ma celkom baví toto oslovenie a moje nové priezvisko ?
Veeeľmi veľa ľudí má podobné reakcie pred takýmto stresujúcim dňom a to ani nemusia byť vyslovene histaminici. Stres však až do takej miery zvyšuje hladinu histamínu, že aj nehistaminik má v takýchto situáciách často problémy. Vyššie sily pri nás stáli, nevesty sú proste v “ochrannom obale” vo svoj deň D 😉 ? hahaha

Odpovedať

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.