Domov Články Starostlivosť o pleť

Starostlivosť o pleť

autor: hitjezdravozit 31. júla 2019

Dnes by som chcela pokračovať v kozmetickej téme a povenujem sa trošku tváričke.
Už pár týždňov totiž nepoužívam iné ako produkty Bione a v poslednej dobe mi ľudia hovoria, že som nejako opeknela…žeby to bolo niečo zázračné? 😛

Ale nie, samozrejme iba srandujem. 🙂 Teda nie s tým, že by mi ľudia dávali komplimenty, lebo fakt mi ich v poslednej dobe dávajú akosi často, ale to skôr pripisujem tomu, že som vo svojom živote začala isté veci “upratovať”. 🙂 Je mi jasné, že žiadna kozmetika také zázraky nenarobí a tobôž nie tá, ktorá beží v každej druhej reklame so sloganom “Omladnite s XY”, haha. Ja sa držím pri zemi a žiadne zázraky od krémov neočakávam. Jediné, čo chcem je, aby neboli zbytočne plné niečoho, čo na našu pokožku nepatrí. Ale o tom som už písala v prvom článku k téme kozmetika – nájdete ho TU.
Dnes by som chcela pár riadkov venovať konkrétnym produktom, ktoré momentálne využívam pri starostlivosti o moju pleť.

Odličovač očí

Aby ste si nemysleli, že všetko je dokonalé a píšem tieto články iba preto, že mám s danou značkou spoluprácu… Katka, ktorá mi trpezlivo radí a vyberá pre mňa tie najvhodnejšie produkty ma naučila, že je úplne prirodzené, ak niekomu niečo nesadne. Netreba potom okamžite zatracovať celú značku, netreba ten produkt ani vyhadzovať (možno príde vhod, mame, sestre, kamoške…), treba len skúšať ďalej. Mne napríklad dvojfázový odličovač očí vôbec nesadol a veľmi ma z neho oči svrbeli. Tak sme skúšali ďalej a na Katkine odporúčanie som vyskúšala micelárnu vodu, ktorá je vhodná pre veľmi citlivú pleť. Najprv som si myslela, že na oči musí byť vyslovene odličovač očí, no po pravde, tie mi nikdy moc nesedeli (ani z predošlých značiek). Od kedy som začala používať túto micelárku, oči ma nesvrbia. Je bez akýchkoľvek konzervačných látok, bez parfumov, bez silikónov, či ropných produktov. Výhodou je, že vám stačí mať jeden produkt, ktorý vyčistí celú pleť a zároveň aj oči. Ak ste však za očné odličovače, na výber máte aj z nich niekoľko.

Očný krém

Z tej istej rady Q10, ako je micelárna voda, mám aj očný krém. Môj PRVÝ, ozajstný očný krém. 😀 Mamina mi už od 20-tky hovorí, aby som ho začala používať, že aj ona približne vtedy začala (to asi preto je taká pekná) 🙂 No akosi som sa k tomu nemala. Stačilo mi vždy rýchlo sa odlíčiť, nacapkať na seba akýkoľvek krém, hlavne aby voňal a bolo. Preto som rada, že po 27. rokoch som konečne “dozrela” a začala sa starať aj o svoju pleť.
Tento krém má zvýšený obsah koenzýmu Q10 a je vhodný pre všetky typy pleti. ,,Koenzým Q10 posilňuje bunkové dýchanie a tým optimalizuje biochemické procesy v pokožke. Krém je vyrobený ako veľmi ľahký, moderný emulgel s minimom dráždivých emulgátorov a so zníženou parfemáciou. Krém je doplnený o hydratačný glycerín, regeneračné alantoín, výživný panthenol, mandľový olej a bambucké maslo.”
Používam ho pravidelne. Po tom, čo si nakrémujem tvár, nanesiem tenkú vrstvu na okolie očí a vpackám.

Pleťový krém s rakytníkom

Očný krém som mohla nechať až na koniec, avšak tým, že je z jednej rady s micelárkou, chcela som ich mať pokope. 🙂 Možno vás prekvapí, že nemám všetky produkty z jednej rady, no Katka vyberala podľa “kritérií”, ktoré som jej udala. 😛 A teší ma to, pretože týmto krémom trafila klinček po hlavičke. MILUJEM tieto typy krémov. Ako som už písala, vždy som “išla po vôni” a bolo mi jedno, čo krém obsahoval, hlavne, že pekne voňal. Raz som od kamošky z Čiech dostala jeden rakytníkový a od vtedy som taký nevedela zohnať. Až doteraz.
Rozjasňujúci rykytníkový krém má vysoký obsah antioxidantov a chráni pred starnutím pokožky. Slovo rozjasňujúci by som v tomto prípade podčiarkla, pretože vždy, keď si tento krém nanesiem, mám pocit akoby moja pleť žiarila. Je veľmi svieži a jemný, dobre sa nanáša, nie je hustý ani ťažký – mimochodom, také typy krémov úplne neznášam. Škoda, že vôňu vám opísať neviem. 😛

Ochranné protivráskové sérum

Ako posledný tu mám zase raz produkt pre žienky, ktoré už mladšie nebudú. 😀 No čo, je to tak…však už mi ťahá na tridsiatku. Ide o protivráskové sérum s konopným extraktom . Už v prvom článku som spomínala konopný krém na ruky, tak z tej rady tu máme aj konopné sérum – inak ďalšia z mojich obľúbených zložiek v kozmetike.
Aj tento krém, tak ako všetky ostatné, je vyrobený šetrne, bez parabénov, silikónov, ropných produktov a aby tam ten protivráskový efekt bol, sérum obsahuje vysoký podiel koenzymu Q10 v kombinácii s konopným extraktom a bambuckým maslom. Vďaka tomu sa výborne nanáša, je hydratačný a zvláčňuje pokožku. Ako sa hovorí, moja pokožka je ako detská prdelka. 🙂 Čo sa týka jeho používania, používam ho ako doplnok na miesta, kde sa najčastejšie vytvárajú vrásky. Je však možné používať ho aj ako denný alebo nočný krém.

Verím, že sa vám ďalší kozmetický článok páčil. Nabudúce pokračujem s vlasovou kozmetikou. 😉

Za pomoc s fotkami ďakujem @khatuska

Mohlo by sa vám páčiť aj

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.