Domov Články Stretnutie histaminikov #2 | Malkia park

Stretnutie histaminikov #2 | Malkia park

autor: hitjezdravozit 5. augusta 2017
Stretnutie histaminikov #2 | Malkia park

Máme za sebou druhé stretnutie histaminikov a som rada, že napriek extrémne horúcemu dňu sme sa nakoniec zišli v takom hojnom počte.


Prvé stretnutie sa konalo v zime vo Fresh Markete (ak ste sa ho náhodou nezúčastnili alebo ste prehliadli jeho sumár, nájdete ho TU). Druhé som sa rozhodla zorganizovať na mieste, ktoré je môjmu srdcu veľmi blízke, v Malkia parku.
Keďže histamínová intolerancia je v značnej miere ovplyvňovaná stresom, chcela som zvoliť pokojné prostredie a zároveň spraviť pekný deň ľuďom, ktorí s touto intoleranciou bojujú a dennodenne zažívajú náročné situácie, či už po fyzickej alebo psychickej stránke. Pretože verte mi, také začiatky pri HIT skutočne nie sú jednoduché.
Aby nám však stretnutie prinieslo aj niečo náučné, spojila som ho s krátkou ochutnávkou bezhistamínových vín. Mnohí histaminici sa o ne zaujímajú, no majú strach si ich objednať, keďže nevedia, čo od nich môžu očakávať. Práve preto prišli skvelí ľudia z Tvojevino.sk na čele s Paťkou Macíkovou, ktorá nás zasvätila do tajov tohto kvalitného alkoholického nápoja. Celú ochutnávku, konkrétne druhy vín, ovocné šťavy i niečo o nich predstavím v recenzii v najbližších dňoch. 😉

Po ochutnávke sme sa celá “banda” vybrali do parku, kde som porozprávala zaujímavosti o našich zvieratkách, predstavila podstatu Malkia parku a popritom sa samozrejme rozoberali aj otázky vrámci našej intolerancie. Zišli sme sa síce menšia skupinka, niektorí sme sa už poznali, niektorých som videla prvý krát, iných som poznala iba virtuálne z mojej stránky, no každý jeden človek ma svojou prítomnosťou nesmierne potešil.

Klebetíme o všeličom 😉

Snežný leopard Hima (jediná u nás na Slovensku)


Biely tigrík Carmen


Mara stepná, jeden z najvernejších tvorov zvieracej ríše (páry sa len za veľmi zriedkavých okolností rozchádzajú)


Bistro v areáli (tu môžete ochutnať napríklad moje curry)


Levy púštne


Medvedica Trudy, ktorá bola 20 rokov v cirkuse


Malpa hnedá, jedna z najinteligentnejších opíc


Naše bábätko, gibon Lui


Biele levíky Kelly a Kimba


Naše kopytníky (tie si môžete aj pohladkať a nakŕmiť špeciálnym krmivom)


Malkia park

Moment prekvapenia nastal, keď mi Janka podala malý darček so slovami, že ďakuje za to, čo robím a týmto gestom by moju prácu chcela oceniť. Náramok s kryštálom a lávovými kameňmi som od vtedy nedala dole z ruky <3 Ďakujem!

A práve kvôli takýmto momentom, aké sme dnes spolu zažili, sa to oplatí robiť!

Verím, že na najbližšom stretnutí sa nás zíde ešte viac. Teším sa na vás! 🙂

Majte sa krásne!

Paťka

Mohlo by sa vám páčiť aj

1 komentár

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.