Domov Články Recenzia: Ovocné tyčinky

Recenzia: Ovocné tyčinky

autor: hitjezdravozit 31. januára 2016
Zdravé ovocné tyčinky

Určite každého z Vás občas prepadne chuť na sladké a keďže sme v stravovaní trošku obmedzení, nie vždy si vieme nájsť vhodnú alternatívu a utíšiť tak naše túžby.

Preto som sa rozhodla otestovať 3 tyčinky v spolupráci s internetovým obchodom Bioland a ponúknuť Vám pohľad na zdravšie maškrtenie. 

tyčinky 1.jpg

tyčinky 4.jpg

tyčinky 5

FigBar
Predstavte si, že sedíte pri vianočnom stromčeku, počúvate koledy a zrazu dostanete chuť na sušené figy. Presne toto mi napadlo, keď som prvý krát ochutnala tyčinku “Fig Bar”, ktorej zloženie je veľmi prosté – figy 100%. Sú to vlastne zomleté figy, ktoré sú pravdepodobne natlačné do akejsi podlhovastej formy aby si po zabalení tyčinka uchovala svoj tvar. Necítiť v nej žiadne iné pridané látky, či sladidlo avšak chuť na sladké poctivo odoženie. Ten kto ľúbi figy ju určite ocení.

Nutričné hodnoty:
131 kcal
Bielkoviny: 1,7g
Tuky: 1g
Sacharidy: 26g
Hmotnosť tyčinky: 53g

2 Fig bar

 

Coconut Bar Mango
Druhá tyčinka sa stala mojím favoritom. “Coconut Bar Mango” je zmesou kokosu, manga a ryžového sirupu. Prevahu v nej má kokos, mango je nakrájané na malé kúsky a ryžový sirup slúži zrejme na to, aby tyčinka držala pekne pokope. Je trochu sladšia ako figová, no nedá sa jej odolať a tak som ju zjedla na posedenie 😛

Nutričné hodnoty:
246 kcal
Bielkoviny: 1,4g
Tuky: 14g
Sacharidy: 29g
Hmotnosť tyčinky: 53g

1 coconut.jpg

Obe tyčinky značky “Oskri” sú bezgluténové, bez laktózy, vegánske a nízkohistamínové, keďže obsahujú iba povolené potraviny!

Marhuľa-mandle
Tretia tyčinka je už zmesou viacerých potravín a nie je bezgluténová, keďže obsahuje ovsené vločky, no myslím si, že je výživná a je vhodnou alternatívou do práce, či na cesty, keď si so sebou neviete vziať nič iné. Obsahuje marhule (40%), datle, mandle (21%), hrozienka a ovsené vločky a je vyrobená v Nemecku. Chuťovo najviac vyniknú marhule. Nie je príliš sladká, čo ocenia najmä tí, ktorí až tak neobľubujú presladené veci.

Nutričné hodnoty:
342 kcal
Bielkoviny: 8,8g
Tuky: 12,3g
Sacharidy: 37,1g
Hmotnosť tyčinky: 40g

3 marhula.jpg

Verím, že aj vás tyčinky zaujali a určite ich odporúčam vyskúšať 🙂

www.bioland.sk

 

 

Mohlo by sa vám páčiť aj

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.