Domov Články Recenzia: Ovocné tyčinky

Recenzia: Ovocné tyčinky

autor: hitjezdravozit 31. januára 2016
Zdravé ovocné tyčinky

Určite každého z Vás občas prepadne chuť na sladké a keďže sme v stravovaní trošku obmedzení, nie vždy si vieme nájsť vhodnú alternatívu a utíšiť tak naše túžby.

Preto som sa rozhodla otestovať 3 tyčinky v spolupráci s internetovým obchodom Bioland a ponúknuť Vám pohľad na zdravšie maškrtenie. 

tyčinky 1.jpg

tyčinky 4.jpg

tyčinky 5

FigBar
Predstavte si, že sedíte pri vianočnom stromčeku, počúvate koledy a zrazu dostanete chuť na sušené figy. Presne toto mi napadlo, keď som prvý krát ochutnala tyčinku “Fig Bar”, ktorej zloženie je veľmi prosté – figy 100%. Sú to vlastne zomleté figy, ktoré sú pravdepodobne natlačné do akejsi podlhovastej formy aby si po zabalení tyčinka uchovala svoj tvar. Necítiť v nej žiadne iné pridané látky, či sladidlo avšak chuť na sladké poctivo odoženie. Ten kto ľúbi figy ju určite ocení.

Nutričné hodnoty:
131 kcal
Bielkoviny: 1,7g
Tuky: 1g
Sacharidy: 26g
Hmotnosť tyčinky: 53g

2 Fig bar

 

Coconut Bar Mango
Druhá tyčinka sa stala mojím favoritom. “Coconut Bar Mango” je zmesou kokosu, manga a ryžového sirupu. Prevahu v nej má kokos, mango je nakrájané na malé kúsky a ryžový sirup slúži zrejme na to, aby tyčinka držala pekne pokope. Je trochu sladšia ako figová, no nedá sa jej odolať a tak som ju zjedla na posedenie 😛

Nutričné hodnoty:
246 kcal
Bielkoviny: 1,4g
Tuky: 14g
Sacharidy: 29g
Hmotnosť tyčinky: 53g

1 coconut.jpg

Obe tyčinky značky “Oskri” sú bezgluténové, bez laktózy, vegánske a nízkohistamínové, keďže obsahujú iba povolené potraviny!

Marhuľa-mandle
Tretia tyčinka je už zmesou viacerých potravín a nie je bezgluténová, keďže obsahuje ovsené vločky, no myslím si, že je výživná a je vhodnou alternatívou do práce, či na cesty, keď si so sebou neviete vziať nič iné. Obsahuje marhule (40%), datle, mandle (21%), hrozienka a ovsené vločky a je vyrobená v Nemecku. Chuťovo najviac vyniknú marhule. Nie je príliš sladká, čo ocenia najmä tí, ktorí až tak neobľubujú presladené veci.

Nutričné hodnoty:
342 kcal
Bielkoviny: 8,8g
Tuky: 12,3g
Sacharidy: 37,1g
Hmotnosť tyčinky: 40g

3 marhula.jpg

Verím, že aj vás tyčinky zaujali a určite ich odporúčam vyskúšať 🙂

www.bioland.sk

 

 

Mohlo by sa vám páčiť aj

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.

Prihláste sa na odber prémiového newslettra

* povinné pole
Súhlas so spracovaním osobných údajov

Odoslaním formulára súhlasíte, že Vám môžem ja, Patrícia Molnárová Turiničová zasielať newsletter a za týmto účelom spracovávať vašu emailovú adresu po dobu 5 rokov.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek vziať spať a odhlásiť sa pomocou tlačidla na konci ktoréhokoľvek emailu. Naše zásady spracovania osobných údajov si môžete prečítať na našej stránke Ochrana osobných údajov

Hit je zdravo žiť
Knihy HIT je zdravo žiť a Tradičné Vianoce bez alergénov


Novinka!

Kuchárske knihy pre histaminikov