Domov Články Príjemné nákupy s príjemnými vecami

Príjemné nákupy s príjemnými vecami

autor: hitjezdravozit 30. januára 2018

Už veľmi dlho ma trápi neskutočné množstvo zbytočných sáčkov, ktoré spotrebujeme pri nakupovaní. Najmä my, histaminici, ktorí kupujeme najviac ovocia a zeleniny. Samozrejme vždy keď sa dá, sáčok radšej nechám v obchode. Pri niektorých druhoch to je jednoduché. Netreba ich odvážiť, pretože sa platí za kus (kaleráb, mango, kiwi…). Avšak čo s tými, ktoré odvážiť proste musíte (cibuľa, zemiaky, liči…)?

A presne tu prichádzajú na scénu vrecká na potraviny. Natrafila som na internetový obchod, ktorý má v ponuke veci z prírodných materiálov, pričom sa špecializuje predovšetkým na produkty, ktoré sú každodenne používané v ktorejkoľvek domácnosti. Všetko sú to ekologické a zdravotne nezávadné varianty bežných domácich potrieb.
Ide napríklad o kuchynské príslušenstvo ale i čistiace či hygienické pomôcky.


Ako prvé vám predstavím už spomínané vrecká na potraviny. Dokopy som dostala niekoľko druhov, ktoré možno využiť veľmi rôznorodo.

Plátené vrecko na pečivo
Napriek tomu, že ja si pečivo na takých 80% pečiem sama, sem tam sa stane, že si kúpim kváskový chlieb v Yeme alebo nízkohistamínový v našom bio obchode v Komárne. A okrem toho, vrecko môžem využiť aj na uskladnenie chlebíka.


Malé sieťové vrecko
Ideálne na nákup drobnej zeleniny, ovocia, prípadne orechov.

Sieťové vrecká na ovocie a zeleninu
Prekvapili ma svojou veľkosťou, pretože sa do nich zmestí oveľa viac, než som čakala. Ideálne na zemiaky, mrkvu, jablká, batáty a iné.

Sieťovka s dlhým uchom
Môžete ju využiť ak nakupujete niečo vo veľkom množstve (napríklad ja keď na trhu kupujem naraz aj 2-3 kilá jabĺk) ale aj ako tašku, do ktorej si naukladáte ostatné sieťky s ovocím a zeleninou.

Nákupná taška
K nej asi dodám akurát toľko, že ju budem mať pre každý prípad vždy poruke. A tak ma už nikdy v obchode nezaskočí otázka: ,,Budete potrebovať tašku?” Ďakujem, nebudem! 🙂

Všetky vrecká sú vyrobené z biobavlny a je možné ich prať na 30°C. Prvé tri z nich sú vybavené aj uťahovacou šúrkou, takže sa nemusíte báť, že by vám nákup po ceste povypadával.
Ak máte strach, ako sa k týmto výrobkom postaví okolie, nemusíte ho mať. Možno sa na vás pár krát v obchode pozrú, spýtajú sa, čo je to zač, no v konečnom dôsledku vám to môže byť jedno. A okrem toho, už je vídať čím ďalej tým viac ľudí s podobnými vreckami. Viete si predstaviť, že by všetci prestali používať sáčky??

Ako posledný produkt tu mám niečo z iného súdku. Ide o antikórovú termofľašu z nerezovej ocele, ktorá je bezpečná pre styk s potravinami, je nehrdzavejúca, odolná voči preliačeniu a nenaberá pachy a farby tekutín. Zbohom plastové pollitrovky, ktoré mi slúžili prevažne na cestách! Táto fľaša je vhodná na studené i teplé nápoje. Ja ju budem využívať hlavne na vodu, no pozitívom je, že vám ju v lete udrží príjemne chladnú a nemusíte sa obávať ani nežiaducich výparov z plastových fliaš, pred ktorými nás neustále varujú. Vedeli ste to vôbec? Plastovú fľašu nikdy nenechávajte v aute alebo na priamom slnečnom žiarení! Ale viete čo by bolo najlepšie? Keby ste ju rovno nechali na poličke v obchode. 😉 Keďže ja okrem vody a čajov nepijem nič iné, od teraz absolútne nepotrebujem riešiť kúpu plastových fliaš. A to bol po sáčkoch taký môj druhý “míľnik” v oblasti zero waste.


Ak sa vám tieto produkty zapáčili, určite odporúčam navštíviť web www.prijemneveci.sk kde nájdete mnoho mnoho ďalších eko vecičiek. Ja mám v pláne zaobstarať si ešte niekoľko produktov, takže vás budem určite informovať. 😉

Mohlo by sa vám páčiť aj

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.