Domov Články Letné osvieženie (nielen) pre histamnikov

Letné osvieženie (nielen) pre histamnikov

autor: hitjezdravozit 23. júla 2016
Letné osvieženie (nielen) pre histamnikov

Keďže sme pred pár týždňami načali tému letné “drinky”, rozhodla som sa pokračovať a v spolupráci s Biolandom som si pre vás pripravila menší prehľad nápojov, ktoré sú vhodné aj pre nás. Všetko sú to 100%-né ovocné šťavy, ktoré neobsahujú žiadne pridané látky, cukor ani pre nás zakázané ovocia. Sú vyrobené priamym lisovaním z čerstvého ovocia v ekologickom poľnohospodárstve. Sú vegánske, bez lepku, laktózy a konkrétne druhy, ktoré som si vybrala sú samozrejme aj nízkohistamínové. Môžete si ich vychutnať iba tak, príjemne vychladené, vyskúšať nejaký nealkoholický letný cocktail, či skombinovať ich s ovocím do smothie.
Neprehliadnite ani recept na kokosovú ovsenú kašu na konci článku.

pitia 1

Jablková šťava

Jablková šťava je z týchto všetkých asi jediná, ktorú som už v bio kvalite chutnala aj pred tým. Je to asi preto, že je u nás bežne dostupná. Chuťovo nie je príliš sladká, no nepovedala by som ani, že je kyslá. Jablková chuť je však fantastická. Keď ste doteraz pili iba bežné džúsy z obchodov a zrazu ochutnáte jablkovú šťavu, ktorá neobsahuje nič iné, iba čisté jablká, verte mi, pocítite ten rozdiel.

pitia 3

Jablko a mango

Táto šťava obsahuje 73% manga a 27% jabĺk a aj na chuti chvalabohu cítiť, že mango je dominantnejšie. Je hustejšia ako jablková a chuť zodpovedá chuti ovocia, tak isto ako pri predchádzajúcom nápoji. V žiadnom prípade to nie je presladený džúsik, v ktorom sa stráca pravé ovocie.

pitia 4

Granátové jablko

Ak neľúbite príliš sladké, tento nápoj bude pre vás ten najvhodnejší, keďže je mierne kyslastý. Je to 100%-ná šťava z granátového jablka, samozrejme tiež bez akýchkoľvek pridaných látok. Hustotou je asi totožná s jablkovou šťavou. Vynikajúco osvieži keď je vychladená. Nie som zástancom chladených nápojov, takže som ju vložila do chladničky iba na chvíľu, no v horúcich dňoch vyslovene dobre padne.

pitia 2

Kokosová voda

O účinkoch kokosovej vody som už čítala veľmi veľa. Podporuje trávenie, zvyšuje imunitu a obsahuje dôležité minerály ako napr. horčík, vápnik či draslík. Vždy, keď mám čerstvý orech ju samozrejme nevylievam a buď ju vypijem alebo zamiešam do kokosového mlieka, či ovsenej kaše. Tentoraz som sa teda rozhodla vyskúšať aj takúto “krabičkovú” formu. Tak isto neobsahuje žiadne pridané látky, cukor, ani tuk a má minimum kalórií. Chutí presne ako čerstvá a keďže je nutrične dosť bohatá, vyvoláva pocit sýtosti. Takže ak ju náhodou nezvládnete vypiť naraz, nemusíte sa obávať, v chladničke vám vydrží aj dva dni 😉 Ja som sa rozhodla pripraviť si z nej ovsenú kašu na raňajky a to, čo mi zostalo, som si dala schladiť a neskôr vypila.

pitia 5

Kokosová ovsená kaša s granátovým jablkom

pitia 6

Potrebujeme:
1 pohár kokosovej vody
3-4 PL ovsených vločiek
1 PL strúhaného kokosu
1 ČL kokosového oleja
med (podľa chuti)
granátové jablko
amarantové pukance
kokosové lupienky

1. Ovsené vločky zalejeme kokosovu vodou a varíme na miernom ohni.
2. Pridáme strúhaný kokos, kokosový olej a varíme do zhustnutia.
3. Odstavíme z ohňa, dochutíme medom a posypeme granátovým jablkom, amarantom a kokosovými lupienkami.

pitia 7
Za produkty ďakujem Biolandu 🙂 www.bioland.sk alebo FB: Bioland

Mohlo by sa vám páčiť aj

1 komentár

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.