Domov Články Letné osvieženie (nielen) pre histamnikov

Letné osvieženie (nielen) pre histamnikov

autor: hitjezdravozit 23. júla 2016
Letné osvieženie (nielen) pre histamnikov

Keďže sme pred pár týždňami načali tému letné “drinky”, rozhodla som sa pokračovať a v spolupráci s Biolandom som si pre vás pripravila menší prehľad nápojov, ktoré sú vhodné aj pre nás. Všetko sú to 100%-né ovocné šťavy, ktoré neobsahujú žiadne pridané látky, cukor ani pre nás zakázané ovocia. Sú vyrobené priamym lisovaním z čerstvého ovocia v ekologickom poľnohospodárstve. Sú vegánske, bez lepku, laktózy a konkrétne druhy, ktoré som si vybrala sú samozrejme aj nízkohistamínové. Môžete si ich vychutnať iba tak, príjemne vychladené, vyskúšať nejaký nealkoholický letný cocktail, či skombinovať ich s ovocím do smothie.
Neprehliadnite ani recept na kokosovú ovsenú kašu na konci článku.

pitia 1

Jablková šťava

Jablková šťava je z týchto všetkých asi jediná, ktorú som už v bio kvalite chutnala aj pred tým. Je to asi preto, že je u nás bežne dostupná. Chuťovo nie je príliš sladká, no nepovedala by som ani, že je kyslá. Jablková chuť je však fantastická. Keď ste doteraz pili iba bežné džúsy z obchodov a zrazu ochutnáte jablkovú šťavu, ktorá neobsahuje nič iné, iba čisté jablká, verte mi, pocítite ten rozdiel.

pitia 3

Jablko a mango

Táto šťava obsahuje 73% manga a 27% jabĺk a aj na chuti chvalabohu cítiť, že mango je dominantnejšie. Je hustejšia ako jablková a chuť zodpovedá chuti ovocia, tak isto ako pri predchádzajúcom nápoji. V žiadnom prípade to nie je presladený džúsik, v ktorom sa stráca pravé ovocie.

pitia 4

Granátové jablko

Ak neľúbite príliš sladké, tento nápoj bude pre vás ten najvhodnejší, keďže je mierne kyslastý. Je to 100%-ná šťava z granátového jablka, samozrejme tiež bez akýchkoľvek pridaných látok. Hustotou je asi totožná s jablkovou šťavou. Vynikajúco osvieži keď je vychladená. Nie som zástancom chladených nápojov, takže som ju vložila do chladničky iba na chvíľu, no v horúcich dňoch vyslovene dobre padne.

pitia 2

Kokosová voda

O účinkoch kokosovej vody som už čítala veľmi veľa. Podporuje trávenie, zvyšuje imunitu a obsahuje dôležité minerály ako napr. horčík, vápnik či draslík. Vždy, keď mám čerstvý orech ju samozrejme nevylievam a buď ju vypijem alebo zamiešam do kokosového mlieka, či ovsenej kaše. Tentoraz som sa teda rozhodla vyskúšať aj takúto “krabičkovú” formu. Tak isto neobsahuje žiadne pridané látky, cukor, ani tuk a má minimum kalórií. Chutí presne ako čerstvá a keďže je nutrične dosť bohatá, vyvoláva pocit sýtosti. Takže ak ju náhodou nezvládnete vypiť naraz, nemusíte sa obávať, v chladničke vám vydrží aj dva dni 😉 Ja som sa rozhodla pripraviť si z nej ovsenú kašu na raňajky a to, čo mi zostalo, som si dala schladiť a neskôr vypila.

pitia 5

Kokosová ovsená kaša s granátovým jablkom

pitia 6

Potrebujeme:
1 pohár kokosovej vody
3-4 PL ovsených vločiek
1 PL strúhaného kokosu
1 ČL kokosového oleja
med (podľa chuti)
granátové jablko
amarantové pukance
kokosové lupienky

1. Ovsené vločky zalejeme kokosovu vodou a varíme na miernom ohni.
2. Pridáme strúhaný kokos, kokosový olej a varíme do zhustnutia.
3. Odstavíme z ohňa, dochutíme medom a posypeme granátovým jablkom, amarantom a kokosovými lupienkami.

pitia 7
Za produkty ďakujem Biolandu 🙂 www.bioland.sk alebo FB: Bioland

Mohlo by sa vám páčiť aj

1 komentár

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.

Prihláste sa na odber prémiového newslettra

* povinné pole
Súhlas so spracovaním osobných údajov

Odoslaním formulára súhlasíte, že Vám môžem ja, Patrícia Molnárová Turiničová zasielať newsletter a za týmto účelom spracovávať vašu emailovú adresu po dobu 5 rokov.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek vziať spať a odhlásiť sa pomocou tlačidla na konci ktoréhokoľvek emailu. Naše zásady spracovania osobných údajov si môžete prečítať na našej stránke Ochrana osobných údajov

Hit je zdravo žiť
Knihy HIT je zdravo žiť a Tradičné Vianoce bez alergénov


Novinka!

Kuchárske knihy pre histaminikov