Domov Pomazanky Pomazanka zo slzovky a belugy

Pomazanka zo slzovky a belugy

autor: hitjezdravozit 5. januára 2018
Pomazanka zo slzovky a belugy

Dnes si predstavíme ďalšiu novú potravinu, ktorú som vám ešte na blogu podrobne nepredstavovala. Ide o slzovku obecnú, nazývanú aj ako Hatomugi či Jóbove slzy.
Slzovka je obilnina podobná jačmeňu, ktorá pochádza z východnej Ázie. Jej konzistencia i chuť sa náramne podobná práve jačmenným krúpkom.
silné čistiace účinky a používa sa na detoxikáciu organizmu. Pomáha tráveniu živočíšnych potravín a tukov, posilňuje žalúdok a slezinu a môže byť močopudná. Odvar zo slzovky priaznivo pôsobí pri črevnej či žalúdočnej slabosti a úspešne upravuje hnačku.
Odporúča sa slzovku konzumovať skôr v kombinácii s inou potravinou, nie samostatne. Môžete ju pridať k ryži natural, pretože obe sa varia približne rovnako, 45 minút. Hodí sa aj do šalátov, na zahustenie polievok alebo ako súčasť kaše, či pomazanky.


Potrebujeme:
40g slzovky
60g beluga šošovice
2 strúčiky cesnaku
bôbkový list
galgant
himalájsku soľ

1. Slzovku i belugu uvaríme samostatne. Belugu varíme s bôbkovým listom.
2. Následne obe presypeme do foodprocesoru, pridáme pretlačený cesnak, galgant a osolíme podľa chuti.
3. Podávame s domácim pečivom. Napríklad so psylliovými žemľami .

Mohlo by sa vám páčiť aj

2 komentáre

Mirka 8. apríla 2020 o 23:52

Patinka, v texte spominas, ze ju odvar zo slzovky je prospesny.. Mam ho v tomto pripade zliat, ci mozno oouzit na nieco ine?

Odpovedať
hitjezdravozit 9. apríla 2020 o 9:40

Môžeš ho použiť. 🙂 Po pravde originál odvar keď sa robí, tak sa slzovka nasucho opraží a až tak sa zaleje vodou a uvarí. Ale myslím si, že aj s takouto iba čisto uvarenou vo vode sa to dá. Pije sa potom napriklad s trochou medu alebo citrónu (ten ale v našom prípade asi treba vynechať).

Odpovedať

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.

Prihláste sa na odber prémiového newslettra

* povinné pole
Súhlas so spracovaním osobných údajov

Odoslaním formulára súhlasíte, že Vám môžem ja, Patrícia Molnárová Turiničová zasielať newsletter a za týmto účelom spracovávať vašu emailovú adresu po dobu 5 rokov.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek vziať spať a odhlásiť sa pomocou tlačidla na konci ktoréhokoľvek emailu. Naše zásady spracovania osobných údajov si môžete prečítať na našej stránke Ochrana osobných údajov

Hit je zdravo žiť
Knihy HIT je zdravo žiť a Tradičné Vianoce bez alergénov


Novinka!

Kuchárske knihy pre histaminikov