Home Pomazanky Pomazanka zo slzovky a belugy

Pomazanka zo slzovky a belugy

written by hitjezdravozit 5. januára 2018
Pomazanka zo slzovky a belugy

Dnes si predstavíme ďalšiu novú potravinu, ktorú som vám ešte na blogu podrobne nepredstavovala. Ide o slzovku obecnú, nazývanú aj ako Hatomugi či Jóbove slzy.
Slzovka je obilnina podobná jačmeňu, ktorá pochádza z východnej Ázie. Jej konzistencia i chuť sa náramne podobná práve jačmenným krúpkom.
silné čistiace účinky a používa sa na detoxikáciu organizmu. Pomáha tráveniu živočíšnych potravín a tukov, posilňuje žalúdok a slezinu a môže byť močopudná. Odvar zo slzovky priaznivo pôsobí pri črevnej či žalúdočnej slabosti a úspešne upravuje hnačku.
Odporúča sa slzovku konzumovať skôr v kombinácii s inou potravinou, nie samostatne. Môžete ju pridať k ryži natural, pretože obe sa varia približne rovnako, 45 minút. Hodí sa aj do šalátov, na zahustenie polievok alebo ako súčasť kaše, či pomazanky.


Potrebujeme:
40g slzovky
60g beluga šošovice
2 strúčiky cesnaku
bôbkový list
galgant
himalájsku soľ

1. Slzovku i belugu uvaríme samostatne. Belugu varíme s bôbkovým listom.
2. Následne obe presypeme do foodprocesoru, pridáme pretlačený cesnak, galgant a osolíme podľa chuti.
3. Podávame s domácim pečivom. Napríklad so psylliovými žemľami .

Mohlo by sa vám páčiť aj

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.

Prihláste sa na odber prémiového newslettra

* povinné pole
Súhlas so spracovaním osobných údajov

Odoslaním formulára súhlasíte, že Vám môžem ja, Patrícia Molnárová Turiničová zasielať newsletter a za týmto účelom spracovávať vašu emailovú adresu po dobu 5 rokov.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek vziať spať a odhlásiť sa pomocou tlačidla na konci ktoréhokoľvek emailu. Naše zásady spracovania osobných údajov si môžete prečítať na našej stránke Ochrana osobných údajov

Top