Domov Bezlepkové recepty Falošné karamelovo-kávové suflé

Falošné karamelovo-kávové suflé

autor: hitjezdravozit 11. decembra 2016
Falošné karamelovo-kávové suflé

Verím, že vás názov tohto receptu zaujal a určite si ani neviete predstaviť, čo to tu stváram. Na stránke o histamínovej intolerancii recept s kávou a karamelom?? Dôležité je však to slovo pred tým, “falošné”! 😉 Toto suflé je totižto úplne nízkohistamínové, takže sa vôbec nemusíte obávať. Ide len o to, že jeho chuť náramne pripomínala karamelovo-kávovú kombináciu (mne evokovala viac kávu a mame zas viac karamel). 😀 A spôsobila to iba jediná ingrediencia – kokosový cukor.
Prejdime ale k samotnému receptu, ktorý nie je úplne najjednoduchší, no je predsa tretia adventná nedeľa, takže si to žiadalo niečo slávnostnejšie 🙂 Dlho som sa na tento recept chystala a konečne som ho aj vyskúšala. Dúfam, že sa bude páčiť aj vám 🙂

souffle-1

Potrebujeme (na 4 porcie):
15 g rastlinného masla + na vymastenie formičiek
10 g kukuričnej múky
120 ml kokosového mlieka
30 g kokosového cukru
2 vajcia
štipku soli

1. Formy na suflé vymastíme rastlinným maslom a rúru si predhrejeme na 200°C.
2. V malom hrnci na miernom ohni rozpustíme maslo a pridáme k nemu kukuričnú múku, ktorú miešame asi minutku varechou. Odstavíme z ohňa.
3. Mlieko medzitým zohrejeme (nie na vriace) a prilejeme k omáčke. Vrátime na mierny oheň a varíme do zhustnutia. Mala by vám vzniknúť taká pudingová hustota, ktorú opäť odstavíme z ohňa.
4. Žĺtky oddelíme od bielkov a jedno po druhom vmiešame do omáčky. Keďže hrniec je stále horúci, prelejeme omáčku do inej misky.
5. Bielky so štipkou soli vyšľaháme dotuha a postupne do nich zašľahávame kokosový cukor (ako keď robíme piškótové cesto).
6. Nakoniec ich opatrne primiešame k omáčke.
7. Formy rovnakým podielom naplníme cestom a suflé pečieme približne 13-15 minút alebo kým neuvidíte, že sa krásne nadvihnú a začína im hnednúť vrch.
8. Podávame ešte teplé! Čím dlhšie stoja, tým rýchlejšie padnú a nebudú viac také nadýchané.

souffle-3

souffle-2

Mohlo by sa vám páčiť aj

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.

Prihláste sa na odber prémiového newslettra

* povinné pole
Súhlas so spracovaním osobných údajov

Odoslaním formulára súhlasíte, že Vám môžem ja, Patrícia Molnárová Turiničová zasielať newsletter a za týmto účelom spracovávať vašu emailovú adresu po dobu 5 rokov.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek vziať spať a odhlásiť sa pomocou tlačidla na konci ktoréhokoľvek emailu. Naše zásady spracovania osobných údajov si môžete prečítať na našej stránke Ochrana osobných údajov

Hit je zdravo žiť
Knihy HIT je zdravo žiť a Tradičné Vianoce bez alergénov


Novinka!

Kuchárske knihy pre histaminikov