Domov Nápoje Bylinková ríbezľová limonáda

Bylinková ríbezľová limonáda

autor: hitjezdravozit 19. júna 2016
Bylinková ríbezľová limonáda

Niektorý deň som v jeden skupine histaminikov rozvinula debatu na tému leto a posedenie s priateľmi. Keďže toto je moje prvé leto s HIT (napriek už skorším problémom mi bola diagnostikovaná až koncom septembra roku 2015), zamyslela som sa, aké to asi bude sadnúť si von s priateľmi a byť celý večer pri vode. Nehovorím, že by mi chýbal alkohol, pretože ten som pila skutočne minimálne aj pred HIT, ale letné cocktaily som si zato občas dala. Problémom je, že my nie iba tieto miešané drinky nemôžeme, ale ani žiadne limonády, džúsiky (maximálne ak sú naozaj 100%-né, no to sa v reštauráciách často nevidí) ani iné fľaškové nápoje. Nájdu sa nejaké, no bolo by fajn keby ich zaviedli do viacerých podnikov. Treba si len dať pozor na rôzne sirupy, veď predsa limonáda sa dá spraviť aj bez nich, nie? A práve jednu takú som si pre vás dnes pripravila. 😉

drink 2
Bylinková ríbezľová limonáda

Potrebujeme:
perlivú minerálku
ríbezle
bylinky podľa chuti – ja som použila mätu, jablkovú mätu, medovku a šalviu
ľad

1. Listy poriadne opláchneme.
2. Niektoré necháme celé a niektoré trochu podrvíme v mažiariku. To isté spravíme aj s ríbezľami, aby lepšie pustili chuť.
3. Bylinky a ríbezle zalejeme minerálkou a na záver môžeme, ale nemusíme, pridať ľad.

drink 1 m
Táto limonáda je veľmi osviežujúca. Chuť byliniek sa dá krásne cítiť a ríbezle celkom dobre nahradia citrón, keďže sú tiež kyslasté.

drink 3

Mohlo by sa vám páčiť aj

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.