Domov Dezerty Karobovo-kakaové myšičky /Halloweenska edícia/

Karobovo-kakaové myšičky /Halloweenska edícia/

autor: hitjezdravozit 28. októbra 2017

Vždy som sa rada “hrala” s jedlom. Baví ma zdobenie, dekorovanie tanierov, vymýšľanie nových zaujímavostí z jedla a napriek tomu, že HIT mi už toľko priestoru na “vyhranie sa” nedáva, vždy sa dá niečo vyšpekulovať. 😉
Halloween však poskytuje toľko možností pre kreativitu, že som opäť raz trošku poblúdila po Pintereste až kým som nenatrafila na tieto myšičky. Otázkou len bolo, ako ich vymyslím aby boli vhodné aj pre nás?
Misia splnená! Okrem trochy oreo keksíkov (ktoré sú podotknem vegánske, čo znamená, že neobsahujú ani mlieko) sú čisto nízkohistamínové. 🙂  Ak ste ale v eliminačke alebo ste sa úplne zriekli komerčných sladkostí, pokojne myšky obaľte iba v karobe namiesto orea.
Na veľké prekvapenie mi však tieto keksíky vôbec nevadia a nespôsobujú ťažkosti. Možno typ pre tých, ktorí sa často pýtate na dobre tolerované komerčné sladkosti. Raz za čas sa nič nestane, ak si doprajete aj takéto niečo, no samozrejme netreba to preháňať. 😉 Ja som si ich kúpila iba kvôli Halloweenu, pretože krásne oživia strašidelné dezerty. ??


Potrebujeme:
200g datlí
60g ovsených vločiek
60g struhaného kokosu
2 PL chia semienok
2 PL karobu
2 ČL nepraženého kakaa (môžete vynechať, no nepražené kakao či kakaové bôby sú zväčša dobre tolerované i medzi histaminikmi)
štvrť ČL cassia škorice
Oreo keksíky na obaľovanie (môžete vynechať)

1. Datle rozmixujeme s ostatnými ingredienciami, okrem oreo sušienok.
2. Zo vzniknutej hmoty vytvárame malé myšičky.
3. Oreo sušienky oddelíme a biele vnútro vyškrabeme. Vložíme ich do sekáčika a rozmixujeme na prach.
4. Myšičky potom obaľujeme v čiernom oreo prášku.


Otázkou bolo ako vytvorím na myške detaily ak nechcem použiť pelendreky, cukríky či iné cukrárske doplnky. Pre ušká som zvolila mandľové lupienky, pre oči konopné semienka, ktoré som prilepila datľovým sirupom a na chvostík som použila sušené slivky, ktoré som nakrájala na tenké prúžky. 🙂


Samozrejme Murka zaujali tiež. 😀

Mohlo by sa vám páčiť aj

1 komentár

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.