Domov Bezlepkové recepty Mandľovo-kokosové dukáty (bezlepkové)

Mandľovo-kokosové dukáty (bezlepkové)

autor: hitjezdravozit 22. februára 2016
Mandľovo-kokosové dukáty (bezlepkové)

V poslednej dobe som si strašne obľúbila kokosovú múku. Je bohatá na vlákniny, bezlepková a hypoalergická, čo znamená, že nespôsobuje alergické reakcie. Kokosová múka má nízky obsah uhľohydrátov a preto je vhodná aj pri redukčných diétach. Čo na nej mám najradšej je jej prirodzene sladkastá chuť. Preto pri niektorých receptoch môžete ubrať z danej dávky sladidla. Ja ju využívam najčastejšie pri pečení sladkého pečiva, do raňajkovej kaše ale môžete ju použiť aj na zahustenie polievok, omáčok, či na pečenie chleba.

Dnes som si z nej pripravila bezlepkové keksy. Chuťovo sú trošku diétne, najmä pre tých, čo sú zvyknutí na veľmi sladké veci, no na druhej strane potešia tých, ktorí sladké až tak nemusia. 😉

IMG_20160221_155256

Potrebujeme (asi na 20ks):
40 g kokosovej múky
40 g mletých mandlí
2 PL agave alebo medu
25 g kokosového oleja
1 vajce
1 ČL bio vanilkového cukru alebo vanilkového struku
1/2 ČL bezfosfátového prášku do pečiva

1. Zmiešame kokosovú múku s mandľami, vanilkou a práškom do pečiva.
2. V druhej miske vyšľaháme vajíčko s medom a postupne zašľaháme rozpustený kokosový olej (nie horúci!). Tekuté suroviny vlejeme do suchých a vypracujeme cesto.
3. Vznikne celkom pevné cesto, ktoré by sa možno aj dalo rozvaľkať, no pre mňa bolo tentoraz jednoduchšie a rýchlejšie vytvoriť malé guľky, ktoré som roztlačila na placku a z nej som vyrezala okrúhly tvar.
4. Keksíky som poukladala na plech vystlaný papierom na pečenie a piekla pri 180°C 8-10 minút.

Pozor! celkom rýchlo sa môžu spiecť. Pozrela som sa na ne asi po 6 minútach, boli ešte úplne bledučké a pri 8 minútach začali náhle extrémne hnednúť. Ešteže som ich rýchlo vybrala 😀 Samozrejme závisí to aj od rúry, preto radšej upozorňujem aby ste ich po takých 7 minútach intenzívne sledovali.

IMG_20160221_155343

 

IMG_20160221_155159

Mohlo by sa vám páčiť aj

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.

Prihláste sa na odber prémiového newslettra

* povinné pole
Súhlas so spracovaním osobných údajov

Odoslaním formulára súhlasíte, že Vám môžem ja, Patrícia Molnárová Turiničová zasielať newsletter a za týmto účelom spracovávať vašu emailovú adresu po dobu 5 rokov.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek vziať spať a odhlásiť sa pomocou tlačidla na konci ktoréhokoľvek emailu. Naše zásady spracovania osobných údajov si môžete prečítať na našej stránke Ochrana osobných údajov

Hit je zdravo žiť
Vianoce bez alergénov

Novinka!

Tradičné Vianoce takmer bez alergénov už v predaji.