Domov Eliminačná diéta Čapati (pečivo pre histaminikov)

Čapati (pečivo pre histaminikov)

autor: hitjezdravozit 23. novembra 2015
Čapati (pečivo pre histaminikov)

Pečivo mi chýba asi ako každému z nás, avšak tieto indické placky, podobné tortillám, mi ho zo začiatku skvele nahradili. Sú rýchlo hotové, vynikajúce a nízkohistamínové! Môžete ich jesť samostatne, potreté nejakou zeleninovou nátierkou ale môžete si ich aj naplniť mäskom, zeleninou a podávať ako hlavné jedlo.

Potrebujeme (asi na 6ks):
250g špaldovej múky
100 ml vlažnej vody
1,5 PL kokosového oleja (ešte lepšie sú s olivovým)
1-2 ČL soli *

1. Zmiešame múku so soľou, pridáme olej, vodu a vypracujeme cesto.
2. Rozdelíme si ho na rovnaké časti, ktoré následne rozvaľkáme na tenké placky a opekáme na kvapke oleja (alebo na suchej panvici, ak je kvalitná) približne 2 minútky z každej strany. Aj vtedy vieme, že je jedna strana hotová, keď sa nám začnú tvoriť bublinky a cesto sa začne nadúvať.

*Ja osobne dám radšej viac soli, pretože bez nej sú trochu plané. Keď sú dobre posolené a čerstvé, dokázala by som ich zjesť len tak na posedenie bez ničoho. 🙂 Prevažne ich však jedávam k šalátu alebo si ne ne dám tenkú vrstvu masla/nátierky (ak tolerujete) a postrúhanú mrkvu.

Poznámka: Môžete do cesta pridať aj nejaké bylinky, ktoré tolerujete a trochu si ich tak ozvláštniť  😉
12241325_10206616697873725_8302642830204418132_n

Mohlo by sa vám páčiť aj

2 komentáre

Lucie 26. júla 2020 o 10:14

Dobry den, nemuzu i psenici, ani jeji jiny druh, takze ani spaldu. Z ktere mouky by byli fajn misto spaldove? Zkousela jste? Dekuji Lucie

Odpovedať
hitjezdravozit 27. júla 2020 o 10:01

Dobrý deň, žiaľ z bezlepkových múk sa mi ešte čapati nepodarili tak ako by som si predstavovala. Vyskúšajte potom radšej iný druh placiek (mám na blogu jedny cícerové).

Odpovedať

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.

Prihláste sa na odber prémiového newslettra

* povinné pole
Súhlas so spracovaním osobných údajov

Odoslaním formulára súhlasíte, že Vám môžem ja, Patrícia Molnárová Turiničová zasielať newsletter a za týmto účelom spracovávať vašu emailovú adresu po dobu 5 rokov.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek vziať spať a odhlásiť sa pomocou tlačidla na konci ktoréhokoľvek emailu. Naše zásady spracovania osobných údajov si môžete prečítať na našej stránke Ochrana osobných údajov

Hit je zdravo žiť
Knihy HIT je zdravo žiť a Tradičné Vianoce bez alergénov


Novinka!

Kuchárske knihy pre histaminikov