Domov Keksy, sušienky Veľkonočné ovečky

Veľkonočné ovečky

autor: hitjezdravozit 9. apríla 2020
Veľkonočné ovečky

Veľkonočných receptov mám na blogu tak málo, že som si povedala, že vám pridám ďalšiu inšpiráciu. 🙂 Okrem toho mám ešte menej detských receptov, keďže sama ešte dieťa nemám a preto si myslím, že tento recept konečne poteší aj kreatívne mamičky, ktoré svojim ratolestiam rady pripravujú všelijaké srandičky. 🙂 Na Veľkú Noc sa toho dá toľko vymyslieť, z lievancov, palaciniek ale aj z drobného pečiva. A preto vám dnes prinášam tieto originálne ovečky z maslových keksíkov. 

Veľkonočné ovečky

Veľkonočné ovečky

Potrebujeme:
175g hladkej špaldovej múky
90g masla (môže byť aj rastlinné)
60g trstinového cukru zomletého na práškový
1 vajce
1 vanilkový struk (alebo 1/4 ČL tahitskej vanilky)
1 kopcová PL karobu (môže byť aj nepražené kakao)
štipku soli

1. Zo surovín v kuchynskom robotovi alebo ručne vypracujeme cesto, ktoré rozdelíme na polovicu. Do jednej polky primiešame karob a cestá potom na hodinu odložíme do chladničky.


2. Následne z nich na pomúčenej doske vyvaľkáme plát a vykrajujeme kvetinky (formička s 5 lupeňmi). Malou okrúhlou formičkou si vykrojíme tváričku a dotvarujeme ušká a nožičky.
3. Ovečky pečieme pri 170°C cca 12 minút (závisí aj od rúry).


Samozrejme keksíky berte tak trochu s rezervou. Vidno, že ešte nemám deti a teda nemám ani prax vo vytváraní takýchto spontánnych kreácií pre deti z jedla. 😀 Keď som ich však videla na nejakej zahraničnej stránke, musela som ich vyskúšať. 🙂

Mohlo by sa vám páčiť aj

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.