Domov Keksy, sušienky Veľkonočné ovečky

Veľkonočné ovečky

autor: hitjezdravozit 9. apríla 2020
Veľkonočné ovečky

Veľkonočných receptov mám na blogu tak málo, že som si povedala, že vám pridám ďalšiu inšpiráciu. 🙂 Okrem toho mám ešte menej detských receptov, keďže sama ešte dieťa nemám a preto si myslím, že tento recept konečne poteší aj kreatívne mamičky, ktoré svojim ratolestiam rady pripravujú všelijaké srandičky. 🙂 Na Veľkú Noc sa toho dá toľko vymyslieť, z lievancov, palaciniek ale aj z drobného pečiva. A preto vám dnes prinášam tieto originálne ovečky z maslových keksíkov. 

Veľkonočné ovečky

Veľkonočné ovečky

Potrebujeme:
175g hladkej špaldovej múky
90g masla (môže byť aj rastlinné)
60g trstinového cukru zomletého na práškový
1 vajce
1 vanilkový struk (alebo 1/4 ČL tahitskej vanilky)
1 kopcová PL karobu (môže byť aj nepražené kakao)
štipku soli

1. Zo surovín v kuchynskom robotovi alebo ručne vypracujeme cesto, ktoré rozdelíme na polovicu. Do jednej polky primiešame karob a cestá potom na hodinu odložíme do chladničky.


2. Následne z nich na pomúčenej doske vyvaľkáme plát a vykrajujeme kvetinky (formička s 5 lupeňmi). Malou okrúhlou formičkou si vykrojíme tváričku a dotvarujeme ušká a nožičky.
3. Ovečky pečieme pri 170°C cca 12 minút (závisí aj od rúry).


Samozrejme keksíky berte tak trochu s rezervou. Vidno, že ešte nemám deti a teda nemám ani prax vo vytváraní takýchto spontánnych kreácií pre deti z jedla. 😀 Keď som ich však videla na nejakej zahraničnej stránke, musela som ich vyskúšať. 🙂

Mohlo by sa vám páčiť aj

Okomentuj

Stlačením „Pošli“ súhlasíte s pravidlami ochrany osobných údajov.

Prihláste sa na odber prémiového newslettra

* povinné pole
Súhlas so spracovaním osobných údajov

Odoslaním formulára súhlasíte, že Vám môžem ja, Patrícia Molnárová Turiničová zasielať newsletter a za týmto účelom spracovávať vašu emailovú adresu po dobu 5 rokov.

Svoj súhlas môžete kedykoľvek vziať spať a odhlásiť sa pomocou tlačidla na konci ktoréhokoľvek emailu. Naše zásady spracovania osobných údajov si môžete prečítať na našej stránke Ochrana osobných údajov

Hit je zdravo žiť
Knihy HIT je zdravo žiť a Tradičné Vianoce bez alergénov


Novinka!

Kuchárske knihy pre histaminikov